ناله ی دروغین اثر ندارد..

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّـهَ یَجْعَلْ لَکُمْ فُرْ‌قَانًا وَیُکَفِّرْ‌ عَنْکُمْ سَیِّئَاتِکُمْ وَیَغْفِرْ‌ لَکُمْ ۗ وَاللَّـهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِیمِ 

ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر تقوای الهی پیشه کنید، خداوند برای شما وسیله‌ای جهت جدا ساختن حق از باطل قرارمی‌دهد؛ و گناهانتان را می بخشد و شما را مورد آمرزش قرار می دهد. و خداوند است که صاحب فضل و بخشش عظیم است.

سوره ی مبارکه ی انفال آیه ی ۲۹

 

راه نجات تقوای الهی است. با فکر کردن.. با سرک کشیدن به دانشی که منشأ آن مادی ست و لله نیست نمی شود که در امور قضاوت کرد.. تنها دانشی که به انسان قدرت تشخیص می دهد از مسیر تقوا به دست می آید... آن تقوای الهی.. آن خود را برای خدا خواستن.. و خود را ساختن..

همین است که حرف‌های آدم هایی که گناه کار هستند عمقی ندارد.. قضاوت‌های آدم هایی که از دروغ گفتن ابایی ندارند مقبول نیست.. حتی اگر در مواردی در ظاهر خلاف هم نگویند حرف‌های آن‌ها میزانی برای سنجش حق و باطل نیست.. و در بهترین حالت می توان از کنار آن‌ها عبور کرد.. که تمام خوبی‌ها از خداست.. و ندای کسی که دشمن خداست خیری ندارد..

..

همین است که امام راحل بزرگوار ما یک سند تاریخی و یک برگ برنده ی قرآنی از خود برای ما به یادگار گذاشت. یک توصیه که سهل ممتنع است..که هر چیزی که دشمن را خوشحال کند اسباب شکست است... دشمنان خدا اشتباه می کنند.. چون نمی توانند که اشتباه نکنند.. و این یک معیار مسلم قرآنی ست.

/ 1 نظر / 28 بازدید
عبور

و من یتّق الله یجعل له مخرجا .. و یرزقه من حیث لا یحتسب .. و من یتوکل علی الله فهو حسبه .. ان الله بالغ امره .. قد جعل الله لکلّ شیئ قدرا ..