روحی فداک یا رسول الله

وقتی که آمد با خودش بشارت آورد.. بر سرزمینی که غریب مانده بود از رسولان. و خدا خواسته بود که نور صفا و رحمت را با خودش به این دنیا بیاورد. شبیه همانی که در مورد حضرت مسیح (ع) فرموده بود.. که و جعلنى مبارکاً این ما کنت.. و یاران اش اما.. در تورات آمده بود که از عبادت پرورگار خسته نمی شوند.. و وعده های شان را تخلف نمی کنند.. راست قامتان میدان جهادند ... و پیامبر شان را تنها نمی گذارند.. مسیح (ع) به یاران ش گفته بود که چونان یاران مصطفی (ص) باشید.. آن ها که در ایمان شان استوارانند.. در صفوف نماز که می ایستند کنار هم؛ سدی هستند که هیمنه ی دشمنان فرو می ریزد..  

 

مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّـهِ ۚ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ ۖ تَرَاهُمْ رُکَّعًا سُجَّدًا یَبْتَغُونَ فَضْلًا مِّنَ اللَّـهِ وَرِضْوَانًا ۖ سِیمَاهُمْ فِی وُجُوهِهِم مِّنْ أَثَرِ السُّجُودِ ۚ ذَٰلِکَ مَثَلُهُمْ فِی التَّوْرَاةِ ۚ وَمَثَلُهُمْ فِی الْإِنجِیلِ کَزَرْعٍ أَخْرَجَ شَطْأَهُ فَآزَرَهُ فَاسْتَغْلَظَ فَاسْتَوَىٰ عَلَىٰ سُوقِهِ یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغِیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ ۗ وَعَدَ اللَّـهُ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ مِنْهُم مَّغْفِرَةً وَأَجْرًا عَظِیمًا  

محمّد، فرستاده خداست و کسانی که با او هستند بر کافران سرسخت و در میان خودشان با یکدیگر مهربانند، همواره آنان را در رکوع و سجود می بینی که پیوسته فضل و خشنودی خدا را می طلبند؛ نشانه آنان در چهره شان از اثر سجود پیداست، این است توصیف آنان در تورات، و اما توصیفشان در انجیل این است که وجودشان چون زراعتی است که جوانه های خود را رویانده پس تقویتش کرده تا ستبر و ضخیم شده، و در نتیجه بر ساقه هایش [محکم و استوار] ایستاده است، به طوری که دهقانان را [از رشد و انبوهی خود] به تعجب می آورد تا خدا به وسیله [انبوهی و نیرومندی] مؤمنان، کافران را به خشم آورد. [و] خدا به کسانی از آنان که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند، آمرزش و پاداشی بزرگ وعده داده است.


سوره ی مبارکه فتح  آیه ی ٢٩ 

  

/ 2 نظر / 29 بازدید
بی نام

... در خانه ام و بی گمان شب های دور از خانه بر من سخت خواهد بود.. ممنون م برای نوشته هات و نگقته هات. می خوام دعا کنم که صابر باشی نمی دونم چرا ولی احساس می کنم نیاز داری به صبر.. راستی من رو هیچ نمی شناسی خیالت اسوده اشنا نیستم:)

عبور

روحی و جانی و مالی و نفسی و ... فداک یا رسول الله .. چرا این انسان نماهای بی انصافِ بی صفت که به واقع پست ترین صفات هم در برابر پستیِ طینت و رفتار آنها کم می آورد .. نمی خواهند بفهمند که "بی تو تمامِ زندگی ام در عدم گذشت" یعنی چه ؟!! چرا نمی فهمند "امان از منِ بی تو .." یعنی چه ؟! .. چرا فقط در بی شعوری دستی تمام دارند .. ؟ ..